Żeby prowadzić skuteczną działalność w branży budowlanej, reklamowej, ogrodniczej i wielu innych przydaje się podnośnik. Oczywiście, jeśli firma może sobie na to pozwolić, a trzon jej działalności oparty o usługi z wykorzystaniem zwyżki, zakup maszyny jest optymalnym rozwiązaniem. Jednak wypożyczalnia podnośników może być równie doskonałym wyjściem, zwłaszcza taka, która proponuje opcje długoterminowego wynajmu różnorodnych urządzeń.

Kiedy wypożyczenie długoterminowe zwyżki jest korzystne?

Z oferty wypożyczalni podnośników warto skorzystać wtedy, kiedy firma ma stałe zlecenie lub zlecenia w określonym terminie i może przewidzieć, że przez kilka tygodni, a nawet miesięcy będzie zajmować się np. obsługą techniczną budynku, magazynu, budową lub inną pracą, która jest możliwa lub łatwiejsza do wykonania za pomocą zwyżki. Na co jednak zwrócić uwagę, zanim podpiszemy umowę na długoterminowy wynajem podnośnika?

Jaki podnośnik jest najlepszy?

Jeśli trafisz do sprawdzonej wypożyczalni podnośników, na pewno obsługa firmy zada Ci konkretne pytania, które umożliwią jej rozpoznanie Twoich potrzeb i zaproponowanie odpowiedniego urządzenia. A maszyn do unoszenia ludzi i towarów jest naprawdę sporo. Do najpopularniejszych i najwydajniejszych należą podnośniki nożycowe, a i te dzielą się na podnośniki akumulatorowe oraz spalinowe. Jeśli przewidujesz, że prace będą wykonywane wewnątrz pomieszczeń, bezpieczniejszy będzie podnośnik elektryczny, który nie emituje spalin, hałasu, a jego ogumienie przystosowane jest do poruszania się po twardych posadzkach. Maszyna ma duży udźwig, kosz o znaczących rozmiarach i wystarczający zasięg do pracy w magazynach. Jeśli jednak Twoja praca opiera się na usługach realizowanych na zewnątrz, a warunki w terenie bywają niezwykle trudne, lepszy będzie podnośnik z silnikiem spalinowym.

Popularne podnośniki

Podnośniki nożycowe posiadają platformę roboczą, która opiera się na metalowym, składanym i rozkładanym rusztowaniu przypominającym sposób działania nożyczek. Jednak w wypożyczalni można pytać także o podnośniki teleskopowe, teleskopowo-przegubowe czy podnośniki koszowe montowane na samochodzie. Niektóre modele mają zasięg nawet 50-60 metrów, dlatego są to urządzenia bardzo cenione w wielu branżach. W naszej ofercie znajdują się już podnośniki które podniosą nas na 28 metrów!

Od czego zależy cena wypożyczenia zwyżki?

Nie sposób podać konkretnej ceny, jaką trzeba zapłacić za wypożyczenie podnośnika. Ta uzależniona jest od rodzaju sprzętu, a także od terminów, w których maszyna ma być wynajmowana. Jednak im dłuższy okres wypożyczenia, tym cena dzienna jest niższa i bardziej atrakcyjna w porównaniu z wynajmem krótkoterminowym. Oczywiście bardziej kosztowne będzie korzystanie z najnowocześniejszego, najwyższej klasy urządzenia, zwłaszcza jeśli jest ono nowe. Nie należy jednak kierować się tylko ceną. Trzeba sprawdzić, czy sprzęt z danej wypożyczalni jest bezpieczny, w pełni sprawny, czy posiada aktualne badanie UDT i ubezpieczenie. Dobra wypożyczalnia podnośników, np. Onza-Podnośmniki w Opolu, oferuje także serwis urządzenia i jego naprawę na miejscu. Najważniejsze to wypożyczyć podnośnik u sprawdzonego dostawcy, z którym dobrze się współpracuje na każdym etapie procesu wyboru i korzystania z urządzenia.