Szkolenia na podesty RUCHOME – Podnośniki

W całym kraju wzrasta zapotrzebowanie na korzystanie z podestów ruchomych. Wynika to z faktu, że stanowią one olbrzymie ułatwienie dla osób pracujących na znacznych wysokościach. Z podestów ruchomych służących do podnoszenia ludzi, urządzeń i materiałów niezbędnych do wykonania pracy, korzystają zarówno firmy budowlane, handlowe, magazyny, firmy sprzątające, jak i reklamowe. Podest ruchomy można kupić, wypożyczyć, można też w naszej firmie zdecydować się na szkolenie UDT z zakresu obsługi podestów ruchomych.

Czym jest podest ruchomy?

Podesty ruchome to skomplikowane maszyny budowlane, które dźwigają osoby i materiały w określonym stanowisku pracy. Mogą przemieszczać się w pionie oraz w poziomie. Podest ruchomy składa się z platformy, kosza lub gondoli na wysięgniku. Podesty ruchome stosowane są najczęściej podczas wykonywania prac budowlanych i montażowych na dużych wysokościach. Podnośniki te dzielą się na wiszące, masztowe i przejezdne. Nasza firma specjalizuje się w sprzedaży i wynajmie podestów ruchomych przejezdnych. Maszyny te zbudowane są z podwozia, platformy roboczej i konstrukcji nośnej na podwoziu. Podnośniki mogą mieć własny napęd lub być przystosowane do przemieszczania na przyczepach. Podwozie podestu ruchomego może być zbudowane na kołach lub gąsienicach.

Szkolenia UDT – obsługa podestów ruchomych

Bezpieczeństwo użytkowania podestów ruchomych zależy od jakości sprzętu, ale także od doświadczenia i wiedzy pracownika. Osoba, która obsługuje podest ruchomy, musi mieć odpowiednie kwalifikacje potwierdzone certyfikatem. Naszym zadaniem jest także przeprowadzenie szkolenia UDT. W siedzibie naszej firmy lub u klienta przygotowujemy przyszłych użytkowników podnośników do egzaminu, który nadaje uprawnienia operatora podestów ruchomych. Kurs UDT kompleksowo edukuje pracowników firm budowlanych, reklamowych, instalatorów i innych do obsługi podestów ruchomych, podnośników koszowych, osobowych, nożycowych, podnośników towarowych i kończy się egzaminem państwowym przygotowanym z udziałem Urzędu Dozoru Technicznego. Prowadzimy kursy z zakresu:

uprawnienia kat. I P – Podesty ruchome

– podesty ruchome przejezdne wolnobieżne (podnośniki nożycowe, podnośniki przegubowe, podnośniki osobowe)

– podesty ruchome przewoźne (podnośniki na przyczepce podczepiane pod samochód),

– podesty ruchome samojezdne (montowane na pojeździe – podnośniki koszowe).

 

Sprzedaż podestów ruchomych

Onza oferuje sprzedaż podestów ruchomych nowych oraz używanych. W szerokiej ofercie najwyższej klasy podestów ruchomych znaleźć można przede wszystkim sprzęt renomowanych marek, co gwarantuje ich niezawodność, precyzję pracy, trwałość oraz dostępność części zamiennych. W ofercie podestów ruchomych na sprzedaż w naszej firmie znajdują się urządzenia, które ułatwią prace na wysokościach wewnątrz budynków i na zewnątrz. Są to podesty na przyczepach, samojezdne, podnośniki osobowe, nożycowe, przegubowe i teleskopowe.

Wypożyczalnia podestów ruchomych

Podesty ruchome można nie tylko kupić, ale również wypożyczyć. Jako firma oferująca podesty ruchome wypożyczamy je firmom z Opola i okolic, z województwa śląskiego i dolnośląskiego. Na wypożyczenie podnośnika decydują się przedsiębiorcy, którzy nie posiadają własnego sprzętu ze względu na wysoki koszt zakupu albo nie muszą korzystać z niego regularnie, tylko doraźnie. Wypożyczenie podestu ruchomego to wygodny sposób na zapewnienie wysokiej jakości usług swoim zleceniodawcom bez potrzeby inwestowania w sprzęt i regularnego serwisowania go.