Szkolenia na podesty RUCHOME – Podnośniki

W całym kraju wzrasta zapotrzebowanie na korzystanie z podestów ruchomych. Wynika to z faktu, że stanowią one olbrzymie ułatwienie dla osób pracujących na znacznych wysokościach. Z podestów ruchomych służących do podnoszenia ludzi, urządzeń i materiałów niezbędnych do wykonania pracy, korzystają zarówno firmy budowlane, handlowe, magazyny, firmy sprzątające, jak i reklamowe. Podest ruchomy można kupić, wypożyczyć, można też w naszej firmie zdecydować się na szkolenie UDT z zakresu obsługi podestów ruchomych.

Czym jest podest ruchomy?

Podesty ruchome to skomplikowane maszyny budowlane, które dźwigają osoby i materiały w określonym stanowisku pracy. Mogą przemieszczać się w pionie oraz w poziomie. Podest ruchomy składa się z platformy, kosza lub gondoli na wysięgniku. Podesty ruchome stosowane są najczęściej podczas wykonywania prac budowlanych i montażowych na dużych wysokościach. Podnośniki te dzielą się na wiszące, masztowe i przejezdne. Nasza firma specjalizuje się w sprzedaży i wynajmie podestów ruchomych przejezdnych. Maszyny te zbudowane są z podwozia, platformy roboczej i konstrukcji nośnej na podwoziu. Podnośniki mogą mieć własny napęd lub być przystosowane do przemieszczania na przyczepach. Podwozie podestu ruchomego może być zbudowane na kołach lub gąsienicach.

Szkolenia UDT – obsługa podestów ruchomych

Bezpieczeństwo użytkowania podestów ruchomych zależy od jakości sprzętu, ale także od doświadczenia i wiedzy pracownika. Osoba, która obsługuje podest ruchomy, musi mieć odpowiednie kwalifikacje potwierdzone certyfikatem. Naszym zadaniem jest także przeprowadzenie szkolenia UDT. W siedzibie naszej firmy lub u klienta przygotowujemy przyszłych użytkowników podnośników do egzaminu, który nadaje uprawnienia operatora podestów ruchomych. Kurs UDT kompleksowo edukuje pracowników firm budowlanych, reklamowych, instalatorów i innych do obsługi podestów ruchomych, podnośników koszowych, osobowych, nożycowych, podnośników towarowych i kończy się egzaminem państwowym przygotowanym z udziałem Urzędu Dozoru Technicznego. 

 

 

 

 

Kurs w firmie ONZA

Prowadzone przez naszą firmę kursy skierowane są zarówno do właścicieli jak i pracowników firm, którzy w swojej pracy wykorzystują podesty ruchome. Urządzenia typu podesty nożycowe, czy zwyżki teleskopowe to obecnie stały element wyposażenia większości magazynów, fabryk czy placów budowy dla tego uprawnienia UDT do ich obsługi z pewnością będą dużym atutem również dla osób poszukujących pracy.

Firma ONZA realizuje szkolenia dla operatorów podestów ruchomych w zakresie:

  • Podesty ruchome przejezdne
  • Do 1 czerwca 2019r. była to tzw. kategoria IP

Uprawnienia ważne 5 lat.

Kursy zakończone są egzaminem państwowym przed komisją UDT. Zarówno samo szkolenie jak i egzamin odbywają się w naszej siedzibie w Opolu. Jest też możliwość organizacji kursu grupowego dla pracowników i egzaminu UDT, w miejscu wskazanym przez klienta.

 

Gwarantujemy najwyższą jakość kształcenia z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu, materiały edukacyjne i dogodne godziny zajęć. Dla osób nie mogących odbyć kursu w tygodniu istnieje możliwość szkoleń weekendowych.