Podnośnik przegubowy czy teleskopowy? Pomożemy!

Podnośniki niejednokrotnie pomogły naszym klientom wykonać najtrudniejsze prace na wysokości. Przy myciu okien, sprzątaniu rynien, budowie mostu albo naprawach sieci energetycznej są one często niezastąpione. Wiele firm nie może się bez nich obejść w codziennej pracy, dlatego zgłasza się do nas, by kupić nowy podnośnik, wybrać model używany, ale w doskonałym stanie lub wynająć zwyżkę. Chcąc obsłużyć każdego kompleksowo, proponujemy różne modele urządzeń, w tym podnośniki przegubowe i teleskopowe.

Podnośniki teleskopowe — największy zasięg

Teleskopowy podnośnik to ten z ramieniem, które wysuwa się w linii prostej na określoną odległość. Urządzenie ma możliwość znacznego wychylenia ramienia z koszem w pionie i jest szczególnie przydatne w miejscach, w których nie można podjechać blisko do celu oraz tam, gdzie jest nierówne podłoże. Umożliwia precyzyjne i bezpieczne wyniesienie kosza na znaczną wysokość, ale także zapewnia spory udźwig oraz wykonanie pełnego obrotu. Wysokość robocza podestów teleskopowych to nawet 60 metrów i udźwig ponad 450 kilogramów.

Podesty teleskopowe przede wszystkim dostępne są w wersji spalinowej silnika, mają cztery koła wyposażone w terenowe opony. Zazwyczaj klienci naszej firmy wykorzystują je do prac montażowych, instalacyjnych i konserwacyjnych. Można z nich swobodnie umyć okna czy przeprowadzić remont na znacznej wysokości.

Podnośniki przegubowe – proste manewrowanie

Podnośnik przegubowy jest w staniej pracować tam, gdzie znajdują się przeszkody: drzewa, przewody elektryczne, rurociągi, dlatego są często używane podczas serwisowania sieci energetycznych, wycinek drzew i gałęzi, obsługi budynków o skomplikowanej bryle. Klienci z wielu branż decydują się na ich zakup lub wypożyczenie także dlatego, że są bezpieczne i przyspieszają przebieg prac. Niższa waga względem podnośników teleskopowych jest ich ważnym atutem. Sprawna realizacja zlecenia to większe zarobki i dobre opinie zleceniodawców. Zwyżka przegubowa z koszem ma duży wysięg boczny i można nią swobodnie manewrować. Maszyna jest więc doskonała w trudnych warunkach, kiedy trzeba koszem ominąć stały, utrudniający pracę obiekt. Ma także funkcję obrotu o 360 stopni. W przeciwieństwie do zwyżek teleskopowych zwyżka przegubowa występuje równie często w wersji spalinowej, jak i elektrycznej, dlatego można niektóre modele wykorzystać także wewnątrz budynków. Modele zasilane z akumulatora mają dodatkowo opony, które nie niszczą posadzek podłogowych w halach i magazynach. Do prac na zewnątrz polecamy spalinowe odpowiedniki albo specjalnie dostosowane podnośniki elektryczne z napędem 4×4 np. Zoomlion za16jert który jest również w naszej ofercie.