Wszelkiego rodzaju podnośniki: nożycowe, przegubowe, osobowe sprawdzają się podczas prowadzenia różnych prac na wysokościach. Z tak specjalistycznego sprzętu korzystają firmy budowlane, czyszczące, konserwujące budynki, pracownicy odpowiedzialni za montaż lub obsługę magazynów. Dobór odpowiedniego podnośnika do charakteru prowadzonych prac pozwoli na wykonanie ich szybko i bezpiecznie. Bez podnośników trudno wyobrazić sobie wykonywanie robót na wysokościach, ponieważ maszyny te pozwalają na transport materiałów i ludzi, skutecznie też zastępują rusztowania. Warto zadać sobie pytanie: wynająć czy kupić podnośnik? Żeby pracować na podnośniku, nie trzeba go kupować. Podnośnik warto wypożyczyć.

 

Cena podnośników – kupno a wynajem

Nie da się ukryć, że cena jednego podnośnika jest wysoka i może znacznie obciążyć budżet zwłaszcza startującej na rynku firmy. Alternatywą dla nowego podnośnika jest podnośnik używany, pamiętać jednak należy o dodatkowych kosztach jego serwisowania i napraw. Własny podnośnik wiąże się z koniecznością kupowania części zamiennych i dbania o jego sprawność. Warto kupić podnośnik, jeśli korzystamy z niego stale. Jeśli jest potrzebny doraźnie i obawiamy się dodatkowych kosztów, wypożyczenie podnośnika okaże się tańszym rozwiązaniem.

Serwis podnośnika

Podnośniki to skomplikowane urządzenia, które pozwalają na wykonywanie robót wysokościowych i zapewniają bezpieczeństwo pracy, pod warunkiem, że są zadbane technicznie. Wszelkie naprawy urządzeń powinny być przeprowadzane przez doświadczonego mechanika, inaczej może dojść do tragedii, a przecież prace na wysokościach niosą za sobą ryzyko. Jeśli korzystamy z wypożyczalni podnośników, o sprawność sprzętu nie trzeba się martwić. To po stronie wypożyczalni pozostają prace związane z zapewnieniem właściwego stanu technicznego urządzenia. Po stronie firmy, która wypożycza sprzęt, pozostaje jedynie zadbanie o to, by podest był obsługiwany przez osobę z uprawnieniami UDT.

 

Naprawa podestów z wypożyczalni

Nawet najbardziej zadbany podest z wypożyczalni może przestać działać. W takiej sytuacji koszty naprawy także są po stronie wypożyczalni podestów ruchomych. To niezwykle wygodne rozwiązanie umożliwiające spokojną pracę, bez obaw o poniesienie dodatkowych kosztów. Faktem też jest, że doświadczona wypożyczalnia podestów posiada sprzęt najlepszych marek, wiedząc o tym, że tylko taki będzie niezawodny i nie będzie sprawiał problemów klientom.

 

Wynajem podnośników – Gdzie można wypożyczyć podnośnik?

Elektryczne lub spalinowe podnośniki nożycowe, przegubowe, osobowe lub na przyczepce można wypożyczyć w województwie opolskim, śląskim i dolnośląskim z naszej wypożyczalni podnośników w Opolu. Podnośniki można wynająć na godziny, dni, tygodnie, miesiące, w zależności od potrzeb związanych z prowadzoną działalnością. Najwyższej klasy podnośniki na wynajem dostępne są w zasięgu trzech województw i pozwalają na pracę wielu firmom z tego rejonu Polski. Korzystając z wypożyczalni podnośników w Opolu, można mieć pewność, że pracownicy mają do dyspozycji najwyższej klasy, niezawodny sprzęt budowlany za ułamek ceny, jaką trzeba wydać na zakup nowej maszyny.