Podnośniki koszowe, zarówno samojezdne, jak i te na przyczepę lub samochód, doskonale radzą sobie w różnych warunkach. Na budowie, w lesie, w przestrzeni miejskiej. Wszędzie tam, gdzie trzeba na znaczną wysokość wynieść pracowników, materiały, narzędzia. W naszym przypadku dzwonią regularnie klienci, którzy chcą wypożyczyć zwyżkę lub kupić do wielu róznych zastosowań. Kiedy najlepiej sprawdzi się podnośnik koszowy?

Co to jest podnośnik koszowy?

Podnośnik koszowy to stabilne urządzenie wyposażone w kosz na wysięgniku. Służy do wykonywania różnorodnych prac na wysokościach. Zwyżki różnią się między sobą wielkością kosza, zasięgiem ramienia oraz maksymalnym udźwigiem. W ofercie naszej firmy znajdują się urządzenia na sprzedaż i wynajem nawet o zasięgu 60 metrów! Umożliwiają one wykonanie prac bezpieczniej niż z drabiny albo z rusztowania. Kosz dociera do najbardziej oddalonych miejsc i wystarczy chwila, by przesunąć go, ściągnąć w dół albo wynieść ponownie w górę. Do pracy na zwyżce oddelegowani mogą być tylko doświadczeni pracownicy, a operatorem podnośnika musi być osoba z uprawnieniami UDT.

Kiedy warto użyć podnośnika koszowego?

Zwyżka ma bardzo dużo zastosowań i jest cenionym narzędziem w branży budowlanej, remontowej, reklamowej, energetycznej. Oto 5 najczęstszych sytuacji, kiedy z naszych zwyżek korzystają klienci:

Prace ogrodowe i sadownicze

Zwyżkę można wykorzystać podczas zrywania owoców z wysokich drzew. Pracownik chroniony przy pomocy uprzęży znajduje się w koszu i zbiera owoce, a operator wysuwa ramię tak, by łatwo można było dosięgnąć do gałęzi. Zbiornik na owoce jest umieszczony w koszu, nie trzeba go dźwigać. Cały proces trwa krócej i można dotrzeć do najwyższych gałęzi. Zwyżka eliminuje konieczność wspinania się na drzewa lub korzystania z drabiny.

Konserwacja, modernizacja budynków

Zwyżka koszowa doskonale sprawdza się we wszelkich pracach budowlanych, np. podczas odświeżania elewacji, malowania budynku, wymiany dachu, czyszczenia rynien, instalacji paneli fotowoltaicznych. Zwyżka z koszem ułatwia szybkie dostanie się na znaczną wysokość, dowóz narzędzi i materiałów budowlanych, zapewnia stabilność i bezpieczeństwo.

 

Konserwacja i modernizacja sieci elektrycznych i telekomunikacyjnych

Wszelkie prace na kolei przy liniach trakcyjnych, modernizacja i naprawa zerwanych sieci elektrycznych, zakładanie przewodów telekomunikacji wymagają dotarcia do najwyższych pięter budynku albo do słupów elektrycznych. Zwyżka jest więc narzędziem pracy elektryków, monterów, instalatorów, dzięki czemu mogą oni wykonywać swoje obowiązki sprawnie i czują się bezpieczniej. Bardzo często pomagają w montażu fotowoltaiki.

Praca na planie filmowym

Realizowanie zdjęć do filmu czy relacja na żywo z wydarzenia sportowego albo z koncertu także wymagają często dostania się na znaczną wysokość. Podnośnik można wykorzystać do kręcenia efektownych ujęć, oświetlenia planu, by zrealizować efekty specjalne albo oblać aktorów wodą czy obsypać sztucznym śniegiem.

Pielęgnacja zieleni

Tak jak podczas prac w sadzie, tak i w parkach, na skwerach miejskich czy w prywatnych ogrodach przydaje się podnośnik, dzięki któremu można dotrzeć do gałęzi. Pracownik – ogrodnik może z kosza usunąć gałęzie i bezpiecznie wrócić na ziemię.