Podnośniki nożycowe to grupa urządzeń, która służy do podnoszenia ludzi, maszyn, materiałów na odpowiednią wysokość. Maszyny te posiadają dużą platformę, która unoszona jest w pionie. Podnośniki nożycowe stosowane są przy pracach montażowych, wykończeniowych, konserwacyjnych, instalatorskich w wielu branżach przemysłowych. Podnośnik nożycowy znakomicie zastępuje rusztowanie, które wymaga wiele pracy podczas montażu i rozmontowywania. Można go wykorzystywać zarówno w pomieszczeniu, jak i poza nim.

Zalety podnośników nożycowych

Podnośniki nożycowe wykonane są z wysokiej jakości stali, a zastosowano w nich układ nożyc napędzany silnikiem, który składa się i rozkłada. Podnośnik taki ma mechaniczne ograniczniki i ramę bezpieczeństwa, która znajduje się na całym obwodzie podestu. Praca urządzenia kontrolowana jest za pomocą pulpitu sterującego. Urządzenie ma też własny napęd, który pozwala na swobodne poruszanie się nim, także w trudnym terenie. Co ważne, konstrukcja taka jest też zwrotna i stabilna. Ma niewielkie wymiary, a na nierównym podłożu wykorzystuje podpory. Jednocześnie więc budowa podnośników nożycowych zapewnia zachowanie stabilności podczas pracy, nawet przy znacznym ciężarze ładunku. Podest podnośnika nożycowego unoszony jest w pionie, ale wiele modeli umożliwia dodatkowe rozsunięcie go, by pracownik mógł ustawić się jak najbliżej miejsca, w którym wykonuje pracę. Podnośnik nożycowy może być też wykorzystywany w warsztacie samochodowym. Jego konstrukcja umożliwia unoszenie samochodów i wykonywanie napraw podwozia oraz dokonywanie okresowych przeglądów.

 

Warto pamiętać, że podnośników nożycowych nie może obsługiwać osoba bez szkolenia UDT i certyfikatu ukończenia kursu Urzędu Dozoru Technicznego.

Kupić czy wypożyczyć podnośnik nożycowy?

Ponieważ podnośnik nożycowy jest uniwersalną maszyną wykorzystywaną w wielu branżach, firmy rozważają jego zakup lub wynajem. Ostateczna decyzja często podyktowana jest możliwościami finansowymi przedsiębiorstwa. Cena podnośnika nożycowego nie jest jednak powodem, by całkowicie rezygnować z pracy za jego pomocą. Podnośniki nożycowe dostępne są na sprzedaż jako urządzenia nowe, prosto od producenta, używane, ale serwisowane i w dobrym stanie lub do wynajęcia. Własny, nowy podnośnik nożycowy podnosi prestiż firmy i pozwala na regularne korzystanie z najnowocześniejszego sprzętu na gwarancji. Podnośnik używany jest tańszy, ale wciąż sprawny, więc nadal stanowi świetną alternatywę dla maszyny nowej. Na wynajęcie podnośnika nożycowego może zdecydować się firma, która nie korzysta z urządzenia stale lub wyjątkowo musi zważać na swoje wydatki. Wynająć podnośnik nożycowy można zarówno na kilka godzin, dni, jak i na tygodnie lub miesiące.

 

Gdzie  kupić i wynająć podnośniki nożycowe?

Nasza firma oferuje podnośniki nożycowe nowe i używane, idealne do wykorzystania w budownictwie, pracach magazynowych, w warsztatach samochodowych i firmach świadczących usługi instalatorskie. Podnośnik nożycowy można kupić lub wypożyczyć bezpośrednio w siedzibie Onza – Podnośniki w Opolu, ale świadczymy usługi także na terenie województwa opolskiego, śląskiego i dolnośląskiego. Gwarantujemy, że podnośniki z oferty są wysokiej jakości, innowacyjne i niezawodne, bezpieczne podczas pracy nawet na znacznych wysokościach.