Zwyżki nożycowe – uniwersalne podesty ruchome

Podnośniki są urządzeniami wielofunkcyjnymi, świetnie sprawdzającymi się w wielu branżach, w których niezbędne jest prowadzenie prac na wysokościach. Charakterystyka  podnośników została przedstawiona TU. Wśród klientów firm sprzedających podnośniki oraz wynajmujących zwyżki, bardzo dużym powodzeniem cieszą się uniwersalne i niezawodne podnośniki nożycowe.

Cechy zwyżek nożycowych wolnobieżnych

Podnośniki nożycowe

Podesty ruchome przejezdne wolnobieżne, których konstrukcja składa się z wielu par łączników przypominających swoim działaniem nożyce, nazywane są zwyżkami lub podnośnikami nożycowymi. Taka nożycowa konstrukcja jest niezwykle użyteczna, gdyż umożliwia dostęp wielu osób korzystających z jednej platformy do miejsca pracy. Zwyżki nożycowe wolnobieżne mogą być używane podczas prac remontowych, przy myciu szyb, przy remontach, wymianie reklam i banerów, a to i tak tylko mały wycinek z ich możliwości. Ważną cechą podestów nożycowych jest napęd, który pozwala im na przejazd do miejsca, w którym wykonana ma być praca. Podnośniki nożycowe mogą mieć napęd spalinowy lub elektryczny.

Podnośniki nożycowe spalinowe

Podesty nożycowe spalinowe, które można kupić lub wynająć, posiadają napęd 4 × 4, stąd też dobrze radzą sobie z jazdą w terenie, także na dużych wzniesieniach. Dodatkowe podpory stabilizujące podstawę podestu ruchomego przejezdnego umożliwiają ustawienie podnośnika na nierównym terenie. Rozsuwany podest zwiększa funkcjonalność zwyżki nożycowej, a silniki diesla gwarantują niewielkie zużycie oleju napędowego. Klienci mogą zdecydować się na model, który udźwignie np. 500 kg, jak i na taki, który uniesie ponad tonę, w zależności od indywidualnych potrzeb firmy. Innej maszyny potrzebuje firma reklamowa, która na wysokość wynosi 2-3 osoby i trochę narzędzi, inny ta, która musi przetransportować ciężkie maszyny lub dużą liczbę osób. Niektóre zwyżki nożycowe mogą wynieść nawet do 7 osób.

Podnośniki nożycowe elektryczne

Podesty nożycowe elektryczne mają wysokiej jakości wydajne akumulatory z zakresem zasilania 12 V do 48 V. Tego typu maszyny zapewniają znaczną efektywność akumulatorów, dzięki czemu nie trzeba często przerywać pracy. Same akumulatory są niezwykle żywotne i pozwalają na wieloletnią eksploatację. Podnośniki nożycowe elektryczne są bardzo cenione ze względu na kompaktowość oraz niskie koszty użytkowania. Najlepsze zwyżki nożycowe elektryczne mają mały promień skrętu i łatwy system sterowania, dzięki czemu łatwo się nimi manewruje.

 

Jaki podnośnik nożycowy wybrać?

Do prac wewnątrz pomieszczeń w szczególności polecamy zwyżki nożycowe elektryczne z małymi kołami, a do prac wewnątrz i na zewnątrz podnośniki nożycowe elektryczne z dużymi kołami. Jako podnośnik terenowy służyć najlepiej będzie model nożycowy spalinowy. Warto pamiętać, że obowiązkiem operatora podnośnika nożycowego oraz jego najemcy jest posiadanie uprawnień do obsługi podestów ruchomych wydanych przez Urząd Dozoru Technicznego. Jako sprzedawca i wypożyczalnia podestów ruchomych przejezdnych wolnobieżnych prowadzimy kursy UDT kończące się egzaminem na uprawnienia do obsługi zwyżek. Oferta sprzedaży i wynajmu podestów ruchomych nożycowych oraz szkoleń UDT kierowana jest w szczególności do firm z województwa opolskiego, dolnośląskiego i śląskiego.

One thought on “Zwyżki nożycowe – uniwersalne podesty ruchome

  1. Pingback: Podnośnik elektryczny czy spalinowy? Który wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *