Zwyżka na przyczepie — uniwersalny i praktyczny podnośnik

W Onza-Podnośniki proponujemy zwyżki różnego typu: nożycowe, koszowe, teleskopowe, z silnikiem spalinowym i elektrycznym. Zaufaniem klientów cieszą się także zwyżki na przyczepie, które stosowane są w budownictwie, branży ogrodniczej, elektroinstalatorskiej i w wielu innych. Ich zalety docenili właściciele małych i dużych przedsiębiorstw. Dzięki funkcjonalności podnośników na przyczepce można wykonać wiele prac na wysokości.

Rozmiary zwyżek na przyczepce

Co doceniają użytkownicy podnośników na przyczepce? Przede wszystkim niewielki rozmiar tego typu urządzeń. Przyczepa służąca do transportowania wysięgnika z koszem, stanowiąca platformę nośną dla urządzenia, sama w sobie ma niewielkie rozmiary. Podnośnik może sięgać wysoko, ale jest znacznie mniejszy od podnośników np. na gąsienicach. Przyczepa z podnośnikiem może wjechać nawet do wąskich pomieszczeń, takich jak hale sportowe czy produkcyjne. Jednocześnie warto zauważyć, że nawet przy przyczepie, która nie ma metra wysokości, możliwe jest wysunięcie platformy roboczej na wysokość 10 metrów. Nie bez znaczenia jest wysokość samego podnośnika w czasie transportu. Jeśli nie przekracza ona 2 metrów, umożliwia swobodne transportowanie zwyżki do miejsca docelowego.

Lekkie urządzenie

Zwyżki na przyczepach są zdecydowanie lżejsze od swoich odpowiedników z napędem. W maszynach o wysięgu 12 metrów przyczepka waży około 1200 kg. Oczywiście jej masa zwiększa się wraz z długością przegubu z koszem, jednak wciąż pozwala to na korzystanie ze zwyżki wewnątrz pomieszczeń, na mniej stabilnym gruncie lub na delikatnych podłożach. W przypadku podestów samojezdnych, terenowych, transportowanych na samochodach czy zwyżek nożycowych o takie wartości jest naprawdę trudno. Maszyny te są znacznie bardziej masywne.

Podnośnik koszowy na przyczepce może mieć naprawdę wystarczające parametry do pracy w różnych warunkach i znosić duże obciążenia kosza. Jest przy tym efektywny i pozwala na wykonanie wielu prac w trudnych warunkach, wąskich przejazdach. Jednocześnie, dzięki temu, że urządzenie znajduje się na przyczepie, można podpiąć ją pod samochód terenowy, ciągnik czy inny pojazd, który sprawdzi się w terenie. Już podczas prac na równym i utwardzonym podłożu łatwo można taką zwyżkę przesunąć, nawet jeśli zwyżka nie posiada żadnego napędu.

 

Koszty utrzymania zwyżki na przyczepce

Wielu przedsiębiorców decyduje się na zakup zwyżki na przyczepce lub wynajęcie podnośnika na przyczepce, ponieważ jest to urządzenie tanie w eksploatacji. Takie zwyżki nie wymagają opłacania drogich ubezpieczeń niezbędnych w przypadku samochodów, nie wymagają też przewożenia często kosztownymi samochodami służącymi do transportu podnośników. Niższe są także same koszty zakupu tego typu zwyżki. Warto więc rozważyć zakup podnośnika na przyczepce, nowego lub używanego. Można także zdecydować się na wynajem tego typu urządzenia, co dla firm rozpoczynających działalność lub od czasu do czasu świadczących usługi przy pomocy zwyżki jest bardzo ekonomicznym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *