Wynajęcie podnośnika — pomysł na usprawnienie biznesu

Podnośniki koszowe służą do wykonywania różnych prac na wysokościach. W zależności od typu są wykorzystywane przez firmy budowlane, reklamowe, pogotowia energetyczne czy nawet przedsiębiorstwa, które zajmują się pielęgnacją i utrzymaniem zieleni. Można więc śmiało przyznać, że te uniwersalne urządzenia przydają się w wielu branżach. Jednak czy każda firma musi dysponować własnym sprzętem? Jeśli nie ma zasobów finansowych, by zainwestować w nowy albo używany podnośnik, a nie potrzebuje maszyny codziennie, może zdecydować się na wypożyczenie podnośnika.

Kto może wynająć podnośnik?

Podnośniki, zwane także zwyżkami, widoczne są na budowach, w parkach, są wykorzystywane przez instytucje ratujące ludzi, czy nawet w halach, wewnątrz magazynów. Wynajem podnośnika koszowego jest ofertą dla każdego, kto potrzebuje takiej maszyny do wykonania wszelkich prac na wysokościach, wystarczy dokument potwierdzający tożsamość. W doborze urządzenia do określonych prac pomoże pracownik wypożyczalni podnośników. Dobra wypożyczalnia zwyżek ma kilka maszyn, które można dobrać do konkretnych potrzeb. Może być to podnośnik teleskopowy, nożycowy, samojezdny lub przewożony na przyczepce czy samochodzie. Wybrać można lekkie urządzenie z silnikiem elektrycznym, które może pracować w pomieszczeniach zamkniętych, jak i ciężki wóz do wykonania zaawansowanych prac na budowie.

Kiedy warto wynająć podnośnik?

Chociaż wiele branż korzysta z podnośników, to nie w każdej firmie jest on potrzebny codziennie. Zakup zwyżki, nawet używanej, do przedsiębiorstwa, które skorzysta z niej tylko kilka razy w roku, jest bezcelowy. Wynajem zwyżki to propozycja dla firm, które zajmują się wieszaniem reklam, myciem okien, elewacji, montażem znaków drogowych, ale nie codziennie. Nie wszystkie zlecenia wymagają przecież prac na wysokościach. Z możliwości pożyczenia podnośnika korzystają też niewielkie firmy, które nie mogą pozwolić sobie na duże inwestycje. Często do wypożyczalni zwyżek zgłaszają się także przedstawiciele wspólnot mieszkaniowych czy spółdzielni, kiedy trzeba wykonać okresowe naprawy lub kontrole budynków. Zwyżki pomocne są przy oczyszczaniu dachów ze śniegu i lodu, przy myciu okien, przycinaniu drzew czy podczas drobnych napraw na znacznych wysokościach.

Jak wynająć zwyżkę?

O ile zakup zwyżki to decyzja, która ma wpływ na całe lata funkcjonowania firmy, o tyle wynajęcie podnośnika jest łatwiejsze i nie wpływa tak bardzo na rzeczywistość finansową przedsiębiorstwa. Sam proces wynajmowania jest także prostszy. Wystarczy zgłosić się do wypożyczalni podnośników i poprosić o pomoc w doborze odpowiedniej maszyny. Następnie należy uzgodnić sposób i termin jej odbioru oraz zarezerwować ją na określony czas. Zwyżki można wynajmować na kilka godzin, dni, a nawet tygodni. Ten czas można elastycznie zabezpieczyć, by móc dysponować maszyną swobodnie i móc pracować zgodnie ze swoim harmonogramem. Warto jednak pamiętać, że na samej zwyżce może pracować tylko osoba, która ma odpowiednie uprawnienia UDT.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *