Wózki widłowe – profesjonalne szkolenia

W każdej pracy nieustanne dokształcanie się i zdobywanie zaświadczeń z kursów i szkoleń jest gwarancją rozwoju osobistego, poprawy notowań na rynku pracy, wspomaga uzyskanie awansu lub wnioskowanie o wyższe wynagrodzenie. Stąd też zainteresowanie kursami zawodowymi, także wśród osób, które chcą w swojej pracy korzystać z wózka widłowego. Szkolenia na wózki widłowe pozwalają pracownikom na zdobycie ważnych dla wielu pracodawców umiejętności, a dobrze przygotowane szkolenie we współpracy z Urzędem Dozoru Technicznego pomyślnie zakończy starania o kolejne uprawnienia.

Wózki widłowe – co to takiego?

kursy na wózki widłowe

Wózki widłowe to potoczna nazwa wózków widłowych jezdniowych podnośnikowych. To pojazdy mechaniczne, które najczęściej wykorzystywane są do przewozu ciężkich materiałów, głównie tych umieszczonych na paletach. Niezbędne są do prac załadunkowych w magazynach, hurtowniach, fabrykach, portach. Wykorzystywane są właściwie w każdej dziedzinie przemysłu, także w firmach logistycznych, usługowych, handlowych. Ten zwrotny i niewielki pojazd z własnym napędem przewozi towary na niewielkich dystansach, zarówno w pomieszczeniach, jak i na placach. Żeby móc się nim legalnie posługiwać, operator wózka widłowego musi posiadać uprawnienia wydawane przez Urząd Dozoru Technicznego.

Szkolenie UDT na wózki widłowe – dlaczego warto?

Pracownik fabryki, przedsiębiorstwa budowlanego, magazynu lub sklepu nie może używać wózka widłowego, jeśli nie ukończył kursu UDT i nie posiada dokumentu, który stwierdza, że ma on odpowiednie uprawnienia. Kurs UDT na wózki widłowe przygotowuje przyszłego operatora urządzenia do jego obsługi, a także uświadamia, jakie zagrożenia wiążą się z tą pracą nie tylko dla samego operatora, ale także osób pracujących w pobliżu. Kursant dowie się, jak zbudowany jest wózek, jakie obowiązują go prawa przy poruszaniu się wózkiem, jakie zachowania są zabronione podczas pracy wózkiem widłowym, jakie czynności musi wykonać przed rozpoczęciem pracy i po jej zakończeniu. Obszerna wiedza z zakresu obsługi wózków widłowych, przekazywana podczas kursu, nie tylko podniesie bezpieczeństwo pracownika, ale także ochroni jego i firmę przed ewentualnymi karami grzywny w przypadku naruszenia zasad pracy i posługiwania się wózkiem widłowym.

Pracownik z uprawnieniami UDT na wózki widłowe

Kursy Urzędu Dozoru Technicznego cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród firm wielu branż i ich pracowników. Właściciele przedsiębiorstw, by móc dopuścić pracownika do pracy na wózku widłowym, albo wysyłają go na kursy, albo organizują je w swojej siedzibie, co jest praktycznym podejściem przy szkoleniu większej grupy osób. Kursy w województwie opolskim, śląskim i dolnośląskim przeprowadza Onza-Podnośniki. Kursy i egzamin UDT odbywają się w siedzibie firmy z wykorzystaniem jej nowoczesnego parku maszynowego lub u klienta.

 

Na kurs UDT może zapisać się pełnoletnia i zdrowa osoba, z minimum podstawowym wykształceniem, która dopiero wchodzi na rynek pracy, jak i doświadczona, szukająca zatrudnienia albo zmotywowana do poszerzenia swoich umiejętności. Warto pamiętać, że kurs operatora wózków widłowych kończy się egzaminem i uzyskaniem dożywotniego zaświadczenia o kompetencjach do prowadzenia wózka widłowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *