Samojezdne podnośniki 4×4

Podnośnik koszowy doskonale sprawdza się podczas wykonywania prac wymagających podnoszenia towarów oraz pracowników na znaczną wysokość. Producenci zwyżek produkują pojazdy spalinowe, elektryczne, a także urządzenia, które wymagają przewożenia na przyczepce czy pojeździe. W tym tekście postaramy się jednak opisać przede wszystkim walory podnośnika z napędem 4×4, czyli samojezdnego urządzenia do prac w terenie.

Podnośnik samojezdny – dlaczego warto?

Firmy budowlane, logistyczne, reklamowe i inne, które przeprowadzają prace na wysokościach, często decydują się na urządzenia z własnym napędem. Kompaktowa zwyżka, która porusza się na własnych kołach i przy pomocy silnika elektrycznego lub spalinowego, dotrze tam, gdzie trzeba przeprowadzić prace. Jeśli do tego ma napęd na cztery koła, może pokonać najtrudniejszy teren: drogę leśną czy nieużytki. Najczęściej takich zwyżek używają przedsiębiorstwa energetyczne i budowlane.

Zwyżka w terenie

Podnośnik, który musi pokonać trudny teren, powinien być wyposażony w opony z głębokim bieżnikiem. Duże, bieżnikowane koła gwarantują dobrą przyczepność do podłoża i bezproblemowe poruszanie się po piasku, lodzie, w błocie, trawie czy w śniegu, łatwiej też podjeżdżają pod górkę. Bardzo dobrym rozwiązaniem są podnośniki z napędem 4×4.

Zalety napędu 4×4

Śliska nawierzchnia, mokra droga, stromy podjazd, piasek, śnieg, błoto – to przeszkody, które czasami trudno pokonać samochodem, a co dopiero ciężkim pojazdem zaopatrzonym w platformę i podnośnik. Dlatego napęd 4×4 montowany jest nie tylko w samochodach osobowych, ale także w pojazdach roboczych. Co ciekawe, pierwsze tego typu napędy montowane były nie w autach terenowych, ale w sportowych. Z czasem technologię rozpowszechnił niemiecki producent Audi oraz japońska marka samochodów Subaru.

Jazda autem z napędem 4×4 jest bezpieczniejsza jesienią i zimą, podczas deszczu, w błocie i mokrych liściach. Łatwiej jest też pokonać drogę nieutwardzoną i zaśnieżoną. Pojazd 4×4 łatwiej rusza z miejsca i rzadziej wpada w poślizg na zakręcie, sprawniej pokonuje wszelkie nierówności.

Podnośniki terenowe

Producenci podnośników wykorzystali zalety napędu 4×4, tworząc urządzenia, które przeznaczone są do poruszania się w ciężkim terenie. Zwyżki posiadają szerokie, wysuwane na znaczną wysokość kosze, na których można wynieść ludzi, narzędzia i materiały niezbędne do przeprowadzenia różnych prac. Podnośniki są bardzo stabilne nawet przy pełnym obciążeniu kosza i przy maksymalnej wysokości roboczej. Można z nich korzystać w każdej sytuacji, ale w szczególności polecamy je firmom energetycznym, które często pracują w ciężkim terenie, firmom ogrodniczym wykonującym wycinki drzew, montującym wysokie maszty.

Gdzie kupić lub wynająć podnośnik 4×4

W województwie opolskim, śląskim i dolnośląskim możesz kupić lub wynająć podnośnik 4×4 w Onza-Podnośniki. Nasza opolska wypożyczalnia zwyżek oferuje urządzenia samojezdne, które doskonale sprawdzą się w trudnych warunkach w mieście i na wsi. Parametry oferowanych podnośników koszowych z napędem 4×4 zaspokoją potrzebny najbardziej wymagających klientów. Podnośniki pochodzą od sprawdzonych producentów, którym ufamy od wielu lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *