Prace na wysokości z podnośnika przegubowego

Podnośniki przegubowe — czym się charakteryzują? Jak są zbudowane? I przede wszystkim komu mogą najlepiej posłużyć w codziennych pracach na wysokości? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania, by każda osoba, która decyduje się na wynajem podnośnika przegubowego albo chce go kupić, nie czuła się zagubiona w gąszczu różnych informacji i wielu modeli zwyżek.

Gdzie wykorzystywane są podnośniki?

Podnośniki są niezwykle popularne na wszelkich budowach, na których prace trzeba wykonać na znacznej wysokości. Dzięki podnośnikom zbędne jest ustawianie, rozkładanie, przesuwanie rusztowań, a prace na znacznej wysokości możliwe są do wykonania nawet na mało stabilnym gruncie. Podnośnik usprawni prace montażowe oraz porządkowe. Jeśli wybierzemy zwyżkę przegubową, skorzystamy z niezwykle wszechstronnej maszyny gotowej do pracy w różnych warunkach.

Cechy podnośników przegubowych

Podnośnik przegubowy samobieżny może przemieszczać się w terenie i jest wyposażony w wysięgnik, który wspomaga wszelkie prace na wysokości. Wysięgnik boczny sprawia, że zasięg roboczy jest bardzo szeroki, a wysuwanym ramieniem można przemieścić pracownika, narzędzia i urządzenia do wykonania prac na znaczne odległości. Unoszenie na duże wysokości, nawet 40 czy 50 metrów gwarantuje, że zakres stosowania zwyżki jest niezwykle uniwersalny. Ramię podnośnika przegubowego jest kompaktowe i ułatwia dotarcie do miejsc, pod które nie dojadą inne rodzaje zwyżek, np. podnośnik nożycowy.

Podnośnik przegubowy — do jakich prac?

Zakres zastosowań podnośników przegubowych sprawia, że są to zwyżki najczęściej wykorzystywane przy myciu okien na wysokości, do prac elektrycznych, remontowych, także na dachu i przy remontach elewacji na piętrach budynku. Można zwyżkę wykorzystać także w halach i w obiektach zamkniętych, pamiętając o tym, że do hal, magazynów, hurtowni lepiej wybrać zwyżkę zasilaną z akumulatora. Nie emituje spalin, dlatego jest bezpieczna dla samego operatora zwyżki, jak i dla osób pracujących w magazynie. W budynkach zwyżki wspomagają pracowników modernizujących i usuwających awarie wszędzie tam, gdzie trudno ustawić drabinę i rusztowanie.

Ile osób może pracować na zwyżce?

W koszu przegubowego podestu może pracować ilość osób, których masa wraz z ładunkiem nie przekracza norm danego urządzenia. Zwykle mogą to być 2 osoby. Warto pamiętać, że osoby pracujące na podnośniku przegubowym muszą być odpowiednio do tej pracy przygotowane, czyli po kursie. Urząd Dozoru Technicznego wydaje odpowiedni certyfikat osobom, które przejdą praktyczne i teoretyczne szkolenie zakończone egzaminem państwowym. Osoby nieuprawnione nie mogą pracować na podnośniku, gdyż stwarzają zagrożenie dla siebie i osób postronnych.

Podnośnik przegubowy — wynajem i sprzedaż

Podnośniki przegubowe nie należą do tanich urządzeń, ale są niezwykle pomocne, umożliwiają przeprowadzenie wielu prac szybciej i sprawniej niż w przypadku wykorzystania rusztowania. Firmy, które nie korzystają codziennie z podnośnika, mogą zainteresować się wynajmem podnośników przegubowych. Te, które muszą codziennie mieć do dyspozycji sprawną maszynę, mogą ją kupić, zarówno nową, jak i używaną wersję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *