Podnośniki – zastosowanie w pracach na wysokości

W codziennej pracy wielu firm wykorzystywane są zwyżki, które eliminują konieczność budowania rusztowań albo stosowania drabin. Podnośniki zadbane, serwisowane i obsługiwane przez doświadczonych operatorów z uprawnieniami Urzędu Dozoru Technicznego mogą ułatwić prace wykonywane w wielu branżach. Najczęściej używane są podnośniki samojezdne, montowane na samochodach (koszowe) oraz montowane na przyczepach.

Mycie i czyszczenie

prace na wysokościW mieszkaniu czy domu umycie okna najczęściej nie stanowi problemu. Jednak co należy zrobić, gdy okno jest wysoko i nie otwiera się do środka? W takich przypadkach jedynym sposobem jest zatrudnienie specjalistów, którzy z pomocą podnośnika dotrą do okna i umyją je od zewnątrz. Podobnie jest z czyszczeniem elewacji, odnawianiem zewnętrznych ścian budynków, a nawet ze sprzątaniem rynien albo malowaniem ścian. Niezależnie od tego, czy są to zadania, które trzeba zrobić co sezon, czy okazało się, że nagle są niezbędne, najlepiej skorzystać z usług firmy czyszczącej, która wykorzystuje zwyżki. Podnośniki przydają się nie tylko w przypadku mycia okien i elewacji wielkich biurowców lub wieżowców mieszkalnych, ale także przy remontach i czyszczeniu budynków jednorodzinnych lub wielorodzinnych, zwłaszcza w miejscach trudno dostępnych.

Naprawy budynków

Każdy budynek z czasem będzie wymagać remontu z zewnątrz. Zwykle niezbędne prace remontowe polegają na naprawie lub wymianie rynien, usunięciu zniszczonego poszycia dachowego, na naprawie konstrukcji dachu czy całkowitej wymianie dachówek albo blachy. Podnośnik będzie doskonałym urządzeniem, które wyniesie na znaczną wysokość pracowników razem z narzędziami i materiałami budowlanymi. Najczęściej Firmy remontujące wynajmują podnośniki aby nie ponosić wysokich kosztów zakupu sprzętu. 

Usuwanie gałęzi drzew

Podnośniki są regularnie stosowane w parkach, w przestrzeni miejskiej i ogródkach prywatnych. Dzięki wysięgnikom z platformą roboczą pracownicy mogą dotrzeć do połamanych i niepotrzebnych oraz często niebezpiecznych gałęzi nawet na wysokich drzewach. Obcięcie ich zmniejsza zagrożenie dla ludzi i ich dobytku, a także ogranicza niebezpieczeństwo zerwania linii energetycznych przez spadające gałęzie.

Usuwanie albo malowanie graffiti

Osoby tworzące graffiti bardzo czasami robią to w sposób estetyczny i legalny, na przykład na zlecenie władz miasta. Murale zdobią do tej pory ponure ściany wielkich wieżowców w wielu miastach i wzbudzają prawdziwy zachwyt. W przypadku malowania graffiti podnośnik z platformą roboczą wynosi na znaczną wysokość artystów, którzy mogą swobodnie tworzyć obraz. Do usuwania niechcianych napisów i obrazków także wzywa się firmy, które dysponują odpowiednim sprzętem myjącym. Podnośniki pozwalają dotrzeć na znaczne wysokości, by firma usuwająca graffiti mogła działać skutecznie.

Jakie firmy korzystają z podnośników?

Jak wyraźnie widać, z podnośników korzystają firmy budowlane, czyszczące, myjące, ogrodnicze, energetyczne i wiele innych, których specyfika wiąże się ze z pracą na znacznych wysokości. Podnośniki używane oraz nowe można kupić w Onza-Podnośniki w Opolu. W Onza można także wypożyczyć zwyżki na kilka godzin, dni lub miesięcy. Warto jednak pamiętać, że operatorem podnośnika może zostać tylko osoba, która uzyskała uprawnienia UDT.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *