Podnośniki do prac na dużych wysokościach

Zwyżka nożycowa

W budownictwie i energetyce najczęściej wykonuje się prace na bardzo dużych wysokościach. Wyniesienie ludzi, narzędzi, materiałów i urządzeń wymaga podnośnika, który zapewni bezpieczeństwo i dotarcie do najwyżej położonych punktów. Przy czyszczeniu dachów, naprawie instalacji elektrycznej, podczas budowy i innych prac na dużych wysokościach, na zewnątrz budynków, najlepiej sprawdzają się podnośniki przegubowe i teleskopowe. Warto poznać ich budowę, zastosowanie i główne zalety, by kupując lub wynajmując podnośnik, wybrać maszynę, która najlepiej sprawdzi się w warunkach pracy.

Podnośniki przegubowe – zwrotne i proste w obsłudze

Współcześnie stosowane w wielu branżach podnośniki przegubowe to niezwykle zwrotne, elastyczne i łatwe do przewożenie oraz proste w obsłudze zwyżki. Podnośniki przegubowe są najczęściej stosowane przy pracach na znacznych wysokościach w sektorze budowlanym oraz w zakładach przemysłowych, gdzie potrzebny jest duży zasięg boczny. Można wykorzystać je w pracach konserwacyjnych, a w przypadku urządzeń zasilanych akumulatorowo także wewnątrz budynków. Przy pracach w terenie, zwłaszcza z nierównym dojazdem, lepiej sprawdzają się maszyny z napędem spalinowym. Podnośniki przegubowe mają cztery, solidne koła, które pozwalają na przemieszczanie się nawet na znaczne odległości. Maszyny te mają mały promień skrętu, znakomicie się nimi manewruje, co zwiększa ich użyteczność i łatwość obsługi. Dobrej jakości podnośnik przegubowy ma solidną konstrukcję, która zapewnia długą żywotność urządzenia. Jeśli wybierzemy urządzenie znanej marki, nie ma jednak problemów z utrzymaniem go w dobrym stanie i z jego konserwacją ze względu na niezawodność i dostępność części zamiennych.

 

W naszej firmie, w której prowadzimy sprzedaż używanych i nowych podnośników przegubowych oraz wynajmujemy urządzenia, można wybierać spośród maszyn z napędem akumulatorowym, spalinowym i Bi-energy. Wśród nich posiadamy nawet podnośnik przegubowy, który pozwala na przeprowadzanie prac na wysokości ponad 43 metrów.

Podnośniki teleskopowe – ogromny zasięg

Podnośniki teleskopowe to kolejne bardzo popularne w wielu branżach zwyżki, cenione szczególnie ze względu na swoją niezawodność oraz bardzo duży zasięg ramienia. Niewątpliwą zaletą zwyżek teleskopowych jest możliwość obrotu w zakresie 360°. Zwyżki teleskopowe wyposażone są w napęd spalinowy i duże, zwrotne koła, które gwarantują doskonałe możliwości manewrowania. Dzięki ogromnemu zasięgowi bocznemu podnośniki teleskopowe spełniają najbardziej wygórowane wymagania terenowe i mogą być wykorzystywane przy pracach budowlanych i wykończeniowych. Najwyższa wysokość robocza dostępnych urządzeń wynosi ponad 56 metrów. Ze względu na napęd spalinowy, podnośniki teleskopowe z naszej oferty przeznaczone są do prac w terenie, nie wewnątrz budynków.

 

Fachowe doradztwo

Dla osoby, która nie ma doświadczenia w doborze odpowiedniego podnośnika, wybór urządzenia może być niezwykle trudny. Jednak w Onza-Podnośniki gwarantujemy fachowe doradztwo, niezależnie od tego, czy klient jest zainteresowany kupnem nowego podnośnika, używanego, czy szuka podnośnika do wynajęcia. Działamy w Opolu, ale współpracujemy z firmami z całej Polski, w szczególności z obszaru województwa opolskiego, dolnośląskiego i śląskiego, oferując najwyższej jakości zwyżki oraz szkolenia UDT.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *