Podesty ruchome przewoźne, na przyczepce – użytkowanie, uprawnienia do obsługi.

W wielu branżach do prac na wysokościach wykorzystuje się podesty ruchome. Te podzielić można na trzy grupy: podesty ruchome masztowe, wiszące i podesty ruchome przejezdne. Podesty przejezdne są kompleksowymi urządzeniami, które mają funkcję przemieszczania się i podnoszenia osób, materiałów, maszyn i narzędzi na znaczne wysokości. Podest ruchomy przejezdny może być wyposażony w platformę z kołami lub gąsienicami i elementami sterowniczymi, co pozwala użytkownikowi na podjazd urządzeniem do miejsca pracy. Niektóre podesty ruchome jednak pozbawione są funkcji samodzielnego poruszania się-to podesty ruchome przewoźne, podczepiane pod samochód (na przyczepce).

Cechy podestów ruchomych przewoźnych

Podnośniki przewoźne
Podnośnik na przyczepce

Podesty ruchome przewoźne doczepiane, mają za zadanie ułatwić pracę na niezbyt dużych wysokościach. Ponieważ nie mają dużych gabarytów, są łatwe w transporcie, a wyjątkowa konstrukcja umożliwia ich znakomitą mobilność. Podesty ruchome przewoźne doczepia się do auta, przewozi w miejsca, w których są niezbędne, a następnie opiera się na podłożu za pomocą specjalnych podpór hydraulicznych. Tym samym podesty ruchome podczepiane pod samochód dobrze sprawdzają się nawet na nierównym terenie. Zaletą tego typu podnośników jest możliwość dojazdu bezpośrednio do miejsca, w którym trzeba wykonać prace na wysokościach oraz łatwe manewrowanie koszem.

 

Podesty ruchome przewoźne używane są w różnych pracach na wysokościach, przede wszystkim przy montażu i kontroli konstrukcji masztowych, wież, kominów, mostów, konstrukcji dachowych, rynien, pokryć budynków, podczas prac konserwacyjnych i napraw budynków, oświetlenia ulicznego, linii energetycznych, telefonicznych, a także w pracach przy wycince gałęzi czy montażu banerów reklamowych.

Podesty ruchome przewoźne: sprzedaż i wynajem

Onza – Podnośniki ma na celu dostarczenie klientom podnośników przewoźnych na przyczepce, które cechują się niezawodnością i stabilnością. Nasza oferta skierowana jest do firm z całej Polski. Podesty ruchome na sprzedaż i wynajem to maszyny najbardziej znanych marek, nowoczesne i pewne konstrukcyjnie. Podesty na wynajem można wypożyczyć na wybrany okres, są to urządzenia stale serwisowane, bezpieczne i mają szerokie zastosowanie w wielu branżach.

Uprawnienia do obsługi podestów przewoźnych: kursy UDT

Operatorem podestu ruchomego przewoźnego może zostać osoba, która ma co najmniej podstawowe wykształcenie, ukończone 18 lat i nie posiada przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na tego typu urządzeniach. Takie kompetencje są wystarczające, by wziąć udział w kursie Urzędu Dozoru Technicznego i zdobyć odpowiednie uprawnienia do obsługi podnośników przewoźnych. W naszej firmie kursy takie przygotowane są profesjonalnie w porozumieniu z urzędem, ćwiczenia przeprowadzane są na najlepszym sprzęcie, a nauka kończy się państwowym egzaminem. Uczestnik kursu otrzymuje więc dożywotnie uprawnienia UDT do obsługi podestów podczepianych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *