Montaż dekoracji świątecznych z podnośnika

Grudzień to czas intensywnych przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Ludzie chodzą po galeriach handlowych w poszukiwaniu prezentów i ozdób świątecznych, w domach trwają porządki i dekorowanie. Również włodarze miast zlecają zakup i montaż światełek, które ozdobią miejskie ulice. Montaż dekoracji świątecznych nie jest jednak zajęciem prostym ze względu na to, że umieszcza się je na znacznej wysokości. Tutaj pomoże podnośnik koszowy, dzięki któremu dotrzeć można do każdego okna, fasady budynku i latarni.

Jakie dekoracje zdobią polskie miasta?

Ulice polskich miast już na początku grudnia stają się prawdziwą wystawą iluminacji świątecznych. Nad ulicami, na latarniach, na ścianach miejskiego ratusza oraz w miejskich parkach i ogrodach pojawiają się świetlne aniołki, bombki, bałwanki i girlandy. Nie brakuje także wysokich choinek przystrojonych w światełka i świecidełka oraz gwiazd betlejemskich na wieżach kościołów. Doskonałym pomysłem jest także przyozdobienie drzew i miejskich obszarów zielonych, w których iluminacje wyglądają wyjątkowo przepięknie.

Dekoruje się na święta domy, balkony, choinki i drzewa przydrożne, wiesza ozdoby na słupach i latarniach. Trzeba też pamiętać, że oświetlenie musi być sprawdzone, by było bezpieczne, że trzeba również wykonywać regularne naprawy oświetlenia świątecznego, a po okresie świąt przeprowadzić fachowy demontaż dekoracji.

Jak zamontować iluminację świąteczną?

Montowanie iluminacji świątecznej z drabiny byłoby często niebezpieczne oraz niewystarczające. Drabina czy rusztowanie nie pozwalają na dotarcie do trudno dostępnych miejsc i na znaczne wysokości. Dlatego do montażu oświetlenia świątecznego polecamy podnośnik koszowy.

Podnośnik koszowy — co to takiego?

Podnośnik koszowy to urządzenie samojezdne albo przewożone na pojeździe, dzięki któremu można dotrzeć na znaczne wysokości. Posiada kosz zawieszony na teleskopowym ramieniu lub na mechanizmie nożycowym, w którym może zmieścić się pracownik z niezbędnym sprzętem oraz dekoracjami do zwieszenia. Podnośnikiem można podjechać pod każde drzewo, budynek, przemieszczać się nim po parku, a nawet, jeśli brakuje miejsca do ustawienia podnośnika bezpośrednio pod obszarem roboczym, długie ramie dotrze do niego i pozwoli na montaż dekoracji na koronie drzewa, wieży kościelnej, ratuszowej albo na fasadzie wysokiej kamienicy.

Dlaczego warto wykorzystać podnośnik?

Warto wykorzystać podnośnik koszowy do montażu dekoracji świątecznych, ponieważ to rozwiązanie, które oszczędza czas i jest bezpieczne dla pracowników. Monter oświetlenia jest w koszu zabezpieczony przed wypadnięciem, nie musi wspinać się po dachu, drzewie, drabinie czy rusztowaniu. Po montażu kosz zostaje ściągnięty na dół, a cały pojazd przesuwa się w kolejne miejsce pracy. Podnośnik ma odpowiednią wysokość roboczą, dzięki której można przystroić ulice nawet pomiędzy najwyższymi budynkami.

Wypożyczalnia podnośników

W Opolu i okolicach polecamy naszą wypożyczalnię podnośników o różnych parametrach technicznych. Doskonale sprawdzają się one nie tylko przy instalacji ozdób świątecznych, ale przez cały rok umożliwiają dbanie o wygląd miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *