Kurs na operatora podnośnika szansą na stabilną pracę

Chcesz zdobyć certyfikat UDT i zostać operatorem zwyżki? Musisz wybrać firmę, w której przejdziesz kompleksowe szkolenie i zakończysz je państwowym egzaminem. Jeden kurs i jeden egzamin to możliwość pracy przez lata jako operator podnośnika. To pewny etat lub liczne zlecenia w wielu branżach. W czasach kryzysu warto z takiej opcji skorzystać i podnieść swoje kwalifikacje oraz zwiększyć szanse na rynku pracy.

Kiedy warto mieć uprawnienia kat. I P i kat. WJO?

Uprawnienia kat. I P — Podesty ruchome i uprawnienia kat WJO — Wózki jezdniowe pozwalają na wykonywanie różnych prac w wielu branżach. Zapotrzebowanie na pracowników z uprawnieniami kat. I P oraz WJO jest największe w przedsiębiorstwach, w których wykonuje się prace budowlane i renowacyjne, prace magazynowe, elektryczne  (takie jak: montaż oświetlenia, okablowanie) i prace porządkowe (mycie okien, dachów, rynien, usuwanie sopli lodu). Z podestów ruchomych korzystają także liczne jednostki ratunkowe. W żadnej z tych branż nie jest możliwe wykonywanie prac na przy pomocy zwyżki przez osoby nieposiadające certyfikatu UDT świadczącego o zdaniu egzaminu na operatora podestów czy wózków jezdniowych (widłowych).

Co daje szkolenie UDT?

Szkolenie organizowane przez firmę ściśle współpracującą z Urzędem Dozoru Technicznego przygotowuje przyszłych operatorów podestów ruchomych. Podczas zajęć teoretycznych oraz praktycznych przyszli operatorzy zapoznają się z obsługą i działaniem podnośników nożycowych, teleskopowo-przegubowych, na gąsienicach, podestów przewoźnych i samojezdnych oraz w zależności od wybranego kursu, wózków widłowych. Kurs taki przygotowuje uczestników do zdania egzaminu państwowego przed Komisją Urzędu Dozoru Technicznego. Egzamin taki może odbyć się w ośrodku szkoleniowym, w którym był prowadzony kurs. Uzyskane kwalifikacje IP i WJO I są ważne przez 5 lat na terenie całego kraju.

Na co zwrócić uwagę, wybierając ośrodek szkoleniowy?

Żeby z powodzeniem nauczyć się obsługi zwyżek i zdać egzamin UDT, warto wybrać się na kurs do specjalistycznej firmy. Ośrodek szkoleniowy powinien posiadać certyfikat UDT-CERT. Zajęcia teoretyczne oraz praktyczne musi prowadzić instruktor z wieloletnim doświadczeniem, a kurs musi obejmować wiedzę teoretyczną oraz praktyczną. To firma prowadząca kurs UDT musi zapewnić dostęp do sprawnych i bezpiecznych podnośników. Wygodnie jest, gdy egzamin państwowy UDT przeprowadzany jest na terenie tego samego ośrodka. Dla wielu kursantów ważne są też fachowo opracowane materiały szkoleniowe oraz atmosfera, która sprzyja zdobywaniu wiedzy.

Szkolenia UDT w Onza-Podnośniki

Onza-Podnośniki w Opolu, firma sprzedająca i wypożyczająca podnośniki różnego tupu organizuje fachowe szkolenia i kursy na operatora podestów oraz wózków widłowych. Są to szkolenia kompleksowe i profesjonalne, zakończone egzaminem UDT.  Oferta szkoleń i kursów UDT kierowana jest przede wszystkim do właścicieli firm i pracowników, którzy chcą bezpiecznie i zgodnie z przepisami wykonywać prace przy pomocy podnośników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *