Kiedy wynająć, a kiedy kupić podnośnik?

Współpraca z firmą, która wypożycza podnośniki, może przynieść wiele pożytku każdemu przedsiębiorstwu korzystającemu z tego typu sprzętu. To po stronie wypożyczalni pozostanie serwisowanie podnośników, ubezpieczenie ich, dbanie o dobry stan techniczny, a użytkownik jedynie wykonuje nim usługi, a sprzęt zwraca w określonym w umowie terminie. Dla wielu firm, które nie posiadają budżetu na zakup drogiej przecież maszyny, jest to świetny sposób na zagwarantowanie usług klientom i na zarabianie bez konieczności brania kredytu i inwestowania sporych środków.

Kupno podnośnika – komu się opłaca?

Nie ma co kierować się spostrzeżeniami firm, które uważają, że płacenie za wynajęty sprzęt jest nieopłacalne. Bardzo często są to przedsiębiorstwa, które korzystają z podnośników właściwie codziennie. Jeśli tak jest, pożyczanie faktycznie może wydać się kosztowne, ale i tak warto mieć numer telefonu do dobrej wypożyczalni podnośników w okolicy. Co zrobić, gdy użytkowany w firmie podnośnik się zepsuje? Przestoje w pracy, zwłaszcza w branży budowlanej, ogrodniczej, reklamowej i logistycznej są niezwykle kosztowne, a dobra wypożyczalnia zwyżek może w takiej sytuacji uratować też prestiż firmy.

Wynajem podnośników

Jeśli zwyżki potrzebne są tylko raz na jakiś czas, raz tygodniu, w miesiącu czy przez tydzień, kiedy nałożyły się zlecenia wymagające wykorzystania sprzętu, jak najbardziej warto zwrócić się do wypożyczalni podestów. Nie ma w takim przypadku sensu i czasu na kupowanie sprzętu, niezależnie od tego, czy ma być on nowy, czy używany. Minie bowiem kilka miesięcy, zanim zakup się zwróci. Kontakt z wypożyczalnią podestów i wynajęcie zwyżki na godziny lub dni jest znacznie prostsze i w kasie firmy nie pozostawia wyłomu.

Zdarza się tak, że firma zaczyna dopiero działalność i jest przekonana o potrzebie posiadania swojej własnej zwyżki, tymczasem okazuje się, że chętnych na daną ofertę nie ma, a firma zaczyna świadczyć nieco inne usługi. W momencie, kiedy zakupiła nowy podnośnik, inwestycja się nie zwraca. Częstym błędem rozwijających się przedsiębiorstw jest zakup urządzeń z myślą o jednym konkretnym zleceniu. Po zakończeniu prac okazuje się, że kolejnych podobnych nie ma. Zwyżka stoi nieużywana, nie zarabia na siebie i na firmę, a konieczne jest jej serwisowanie.

Warto też pamiętać, że podnośniki są różne: nożycowe, koszowe, spalinowe, elektryczne. Nie każdy sprawdzi się w każdej pracy. Owszem, są to urządzenia bardzo uniwersalne, ale im więcej możliwości ma do wyboru przedsiębiorstwa, tym większe bezpieczeństwo pracowników i skuteczność wykonywanej pracy. Firma, która chce wypożyczyć podnośnik, nie musi też martwić się o jego stan techniczny. Czasami maszyna stale używana, ale zadbana, jest znacznie bezpieczniejsza i niezawodna niż sprzęt, który tygodniami stoi na placu. Po stronie wypożyczalni jest obowiązek dbania o urządzenie, a dobra firma, chcąca utrzymać się na rynku, nie może pozwolić sobie na dysponowanie urządzeniami, które nie przeszły przeglądu technicznego, nie posiadają solidnych zabezpieczeń i nie wykonują pracy w określonym terminie. Oczywiście każdy sprzęt, nawet nowy, może się zepsuć, ale w takim przypadku znowu naprawa i wymiana podnośnika na inny, sprawny, leży po stronie wypożyczalni.

Sprzedaż i wynajem zwyżek w Opolu

Nie chcemy przekonywać nikogo, że nie warto kupować podnośników. Onza-Podnośniki także je sprzedaje, zarówno używane, jak i nowe zwyżki od najlepszych producentów i każdy klient, który zgłosi chęć zakupu, zostanie profesjonalnie obsłużony. Warto jednak zastanowić się, czy działalność firmy, zlecenia, jakich się podejmuje, pozwolą na pracę podnośnikiem codziennie i czy szybko zwrócą się koszty takiego zakupu. Jeśli nie, zwyżkę warto wynająć. W Onza-Podnośniki park maszyn jest niezwykle szeroki, a pracownicy firmy podpowiedzą, który podnośnik najlepiej sprawdzi się w branży klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *