Jaki podnośnik koszowy kupić?

Podnośniki koszowe są często wykorzystywane do przenoszenia materiałów, narzędzi i ludzi, którzy wykonują pracę w trudno dostępnych miejscach. Podnośniki te mogą sięgać wysokich miejsc lub obszarów roboczych, pokonywać przeszkody, są stabilne i bardzo bezpieczne. Na co zwrócić uwagę przy zakupie koszowego podnośnika?

Kryteria wyboru podnośnika koszowego

Zanim zdecydujemy się na zakup (lub wynajem) podnośnika koszowego, musimy zastanowić się:

  • Jak wysoko trzeba podnieść kosz roboczy, by wykonać niezbędne prace?
  • Jak dużo uniesie kosz na podnośniku?
  • Jaki powinien być zasięg boczny podnośnika?
  • Czy prace wykonywane będą na zewnątrz, czy w pomieszczeniu?

 

Jeśli znamy odpowiedzi na te pytania, pracownik firmy sprzedającej podnośniki będzie mógł doradzić, które urządzenie sprawdzi się najlepiej.

Typy podnośników koszowych

Nie ma jednego, standardowego podnośnika koszowego. Producenci takich maszyn tworzą modele, które mogą sięgać wysoko, wysuwać się poza obręb maszyny, przemieszczać kosz na boki.

zwyżka nożycowaPodnośniki nożycowe

Tego typu podnośniki mają platformy robocze napędzane hydraulicznie, które podnoszą się i opuszczają w górę oraz w dół bez wysuwu bocznego. Podnośniki nożycowe mogą osiągać nawet 30 metrów wysokości. Ich zaletą jest to, że podnoszą olbrzymie ciężary. Podnośniki nożycowe stosowane są najczęściej w budownictwie, rolnictwie, a także wewnątrz hal magazynowych.

 

Podnośniki teleskopowe

Walorem podnośnika teleskopowego jest wysuw boczny. Niektóre modele pozwalają na wysunięcie kosza nawet na wysokość 50 metrów, co pozwala dosięgnąć miejsc trudno dostępnych.

 

Podnośniki przegubowe

Przegubowy podnośnik także może przemieszczać kosz z platformą roboczą z boku na bok. Jest praktyczny w miejscach trudno dostępnych, pozwala na zaoszczędzenie czasu podczas manewrowania koszem.

 

Powyższe podnośniki są urządzeniami samojezdnymi, mogą mieć silnik spalinowy lub elektryczny. Istnieją jednak także maszyny, które wymagają holowania.

Podnośnik na przyczepie

Wysięgniki bez napędu są mobilne, jeśli holuje się je autem, na przykład na przyczepie. Mają wiele zastosowań, kompaktową konstrukcję i niewielką wagę. Są stosowane np. na podłożu, które nie może ulec zniszczeniu podczas przeprowadzania prac.

Podnośniki na samochodzie

Podnośniki montowane na samochodzie początkowo były stosowane przede wszystkim w rolnictwie, dzisiaj także w pracach budowlanych i w przemyśle. Wiele modeli samochodów z podnośnikiem posiada podpory, które zwiększają stabilność całego urządzenia podczas przeprowadzania prac na wysokościach.

Gdzie kupić podnośnik koszowy?

W Onza-Podnośniki oferujemy szeroką gamę podnośników koszowych, nowych i używanych. Ułatwiamy wybór urządzenia, gwarantując fachowe doradztwo i niskie ceny, a także organizujemy szkolenia UDT dla operatorów zwyżek. Współpracujemy z firmami z całego kraju.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *