Czyszczenie dachów przy pomocy podnośnika

Dach domu pełni funkcję użytkową, ale jest także często estetycznym elementem wykończenia budynku. Niektóre dachy są szczególnie narażone na zabrudzenia, osiada na nich kurz, pojawiają się nieczystości naniesione przez zwierzęta. Chociaż mycie dachu przeprowadza się raz na kilka lat, warto zainwestować i zlecić to zadanie fachowcom. Oni mają do dyspozycji nie tylko odpowiednie myjki i środki myjące, ale także podnośniki, dzięki którym można dotrzeć do każdego zakamarka połaci dachowej.

Dlaczego należy myć dach?

Mycie dachu nie tylko wpływa na estetykę całego budynku, ale także zwiększa bezpieczeństwo korzystania z niego, chroni dach przed uszkodzeniem i wnętrze przed przeciekami. Ponieważ wszelkie zanieczyszczania gromadzą się w wolnych przestrzeniach, mogą doprowadzić do zatorów, przez co woda nie będzie swobodnie spływać do rynien, ale gromadzić się na dachu. Poza tym wszelkie gałązki, mchy i odchody zwierząt gniją, uwalniając toksyny, które mogą zniszczyć np. blachodachówkę.

Mycie dachów z podnośnika

Zwyżka pozwala na dotarcie do elementów dachu i usunięcie wszelkich zanieczyszczeń. Firma sprzątająca, która oferuje usługi czyszczenia dachów, posiada sprzęt w postaci myjek wysokociśnieniowych oraz odpowiednie środki czyszczące, dzięki którym może usunąć zabrudzenia z dachówki ceramicznej, cementowej, z blachodachówki, blachy trapezowej czy gontu bitumicznego. Za pomocą myjek i detergentów usunięte zostaną kurz, pył, spaliny, smary, mchy i porosty. Mycie pod ciśnieniem usuwa nawet te zabrudzenia, które na dachu osiadały przez lata. Mycie dachu warto też uzupełnić o zaimpregnowanie go specjalistycznymi preparami, co przedłuży jego żywotność i sprawi, że następne mycie będzie mogło odbyć się po wielu latach.

Mycie dachu z podnośnika jest łatwe i szybkie. Czasami wystarczy w jednym miejscu ustawić podnośnik z koszem, by dotrzeć do wszelkich zakamarków. To skraca czas pracy. W zwyżkach istnieje też często możliwość podpięcia wody.

Zastosowanie podnośników koszowych w różnych pracach

Roboty wysokościowe, w tym mycie dachu, wymagają często zastosowania podnośnika. W tym przypadku najczęściej stosuje się podnośniki koszowe, przydatne w wielu pracach na wysokościach: przy montażu siatek i kolców przeciw ptakom bytującym na budynkach, w pracach budowlanych przy naprawie dachu lub montażu rynien. Zwyżki koszowe wykorzystywane są także przy wycince drzew zagrażających wywróceniem się na budynek lub przy odśnieżaniu dachów, a także do mycia elewacji, czyszczenia rynien i okien.

 

Zalety podnośników koszowych

Podnośniki koszowe najczęściej używane są właśnie w takich pracach, gdyż przede wszystkim są bardzo wszechstronne. Ich kompaktowe rozmiary umożliwiają dotarcie do trudnych miejsc lub dostarczenie ich za pomocą samochodu czy przyczepki w miejsce pracy. Same podnośniki koszowe są proste w obsłudze a ich pracę można kontrolować z ziemi i z kosza. Wykorzystanie podnośnika eliminuje konieczność użycia rusztowań, których rozstawianie i przenoszenie bardzo długo trwa, a nie zawsze zapewnia dotarcie do wyższych partii budynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *